Secretariat General

UMFST

Secretariat General

Secretar-șef universitate
Ana-Ioana Mătea
E-mail: rectorat@umfst.ro, ioana.matea@umfst.ro

Secretar-șef adjunct
Irina Cătălina Bîrsan
E-mail: rectorat@umfst.ro, irina.birsan@umfst.ro

Consilier
Ovidiu Constantin Chelărescu
E-mail: ovidiu.chelarescu@umfst.ro

Secretar
Mădălina Orban
E-mail: rectorat@umfst.romadalina.orban@umfst.ro

Secretar
Csizmadia Erzsebet
E-mail: erzsebet.csizmadia@umfst.ro

Secretariatul General al UMFST G.E. Palade Târgu Mureș participă la realizarea unui management academic eficient prin activități de secretariat la nivelul conducerii Universității, a Facultăților și a altor compartimente care derulează activități cu caracter didactic, organizează și monitorizează circuitul documentelor elaborate în cadrul UMFST G.E. Palade Târgu Mureș și  a corespondenței interne și externe, în condiții de legalitate și siguranță.

Registratura Generală

Secretar
Marioara Stoica
E-mail: registratura@umfst.ro ; marioara.stoica@umfst.ro

Secretar
Szasz Eniko
E-mail: eniko.szasz@umfst.ro

 

Compartiment Acte de Studii

Secretar
Crina Borșa
Gh. Marinescu, nr. 38, Târgu Mureș, Mureș, 540142, România
Tel: +40-265-215.551, int. 202
E-mail: crina.borsa @umfst.ro

Secretar
Ioana Cătană
Iorga, nr. 1, Târgu Mureș, Mureș, 540088, România
Tel/Fax: +40-265-215.551, int. 512
E-mail: ioana.catana@umfst.ro

 

Arhivă și Curierat

Secretar
Marinela Dobra
E-mail: marinela.dobra@umfst.ro

Arhivar
Maria Pop
E-mail: maria.pop@umfst.ro

Curier
Vasile Mărginean
E-mail: vasile.marginean@umfst.ro

 

Secretariatul General coordonează activitatea următoarelor compartimente:

  • Secretariatele Facultăţilor de Medicină, Medicină Dentară, Farmacie, Inginerie și Tehnologia Informației, Științe și Litere „Petru Maior”, Economie și Drept
  • Secretariatul Școlilor Doctorale
  • Secretariatul IOSUM
  • Secretariatele Prorectoratelor
  • Secretariatul CEIPSCU
  • Secretariatul Departamentului Relații Internaționale
  • Secretariatul Compartimentului Rezidențiat și Învățământ Postuniversitar
  • Secretariatul Compartimentului Publicații Științifice
  • Secretariatul Compartimentului Scientometrie și Ranking Universitar
  • Secretariatul Departamentului de Pregătire a Personalului Didactic
  • Secretariatul Compartimentului Studenți Străini
  • Compartimentul Acte de studii
  • Registratura Generală a Universități
  • Arhiva și Curierat