Unitatea de Cercetare Științifică și Dezvoltare Tehnologică

Unitatea de Cercetare Științifică și Dezvoltare Tehnologică

Link infrastructură EERTIS

Prorector Cercetare Științifică și Inovare
Prof. univ. dr. Claudia Bănescu
E-mail: claudia.banescu@umfst.ro

  • Departamentul de Cercetări Doctorale Medico-Farmaceutice
    Director
    Prof. univ. dr. Lucian Pușcașiu
    E-mail: lucian.puscasiu@umfst.ro
  • Departamentul de Cercetări Doctorale Umaniste și Aplicative
    Director
    Prof. univ. dr. Iulian Boldea
    E-mail: iulian.boldea@umfst.ro

Location: Gh. Marinescu 38, Târgu Mureș, Mureș, România
Phone: +40-265-215.551
E-mail: r.o.carare@soton.ac.uk, rodica.balasa@umfst.ro

website https://brain.umfst.ro/ 

Director
Prof. univ. dr. Claudia Bănescu
E-mail: claudia.banescu@umfst.ro

Director științific CCAMF
Prof. univ. dr. Slevin Mark Anthony
E-mail: mark.slevin@umfst.ro

Director
Prof. univ. dr. Camil Vari
E-mail: camil.vari@umfst.ro

Șef lucr. dr. Bán Erika-Gyöngyi
E-mail: ban@umfst.ro

Director
Dr. Anca-Meda Văsieșiu
E-mail: anca-meda.vasiesiu@umfst.ro

Director
Prof. univ. dr. Camil Vari
E-mail: camil.vari@umfst.ro

  • Compartiment Stația Experimentală
  • Compartiment Biobază

Coordonator instituțional
Conf. univ. dr. Călin Adrian Comes
E-mail: calin.comes@umfst.ro

  • Departamentul de Studii și Educație Antreprenorială,
    Director
    Conf. univ. dr. Liviu Ciucan-Rusu
    E-mail: liviu.ciucan-rusu@umfst.ro
  • Departamentul de Cercetări Aplicative de Drept și Afaceri
    Director
    Conf. univ. dr. Daniela Valea
    E-mail: daniela.valea@umfst.ro
  • Departamentul de Cercetări Economice
    Director
    Conf. univ. dr. Rozalia Gabor
    E-mail: manuela.gabor@umfst.ro
  • Departamentul de Studii Matematice Aplicate
    Director
    Prof. dr. habil. Szabo Zsuzsana
    E-mail: zsuzsanna.szabo@umfst.ro
  • Departamentul de Studii pentru Protecția Datelor
    Director
    Conf. univ. dr. Nicolae-Dragoș Ploeșteanu
    E-mail: nicolae.ploesteanu@umfst.ro

 

Coordonator instituțional
Prof. univ. dr. Iulian Boldea
E-mail: boldea@umfst.ro

  • Departamentul de Studii Literare și Lingvistice Aplicate
    Director
    Prof. univ. dr. Iulian Boldea
    E-mail: iulian.boldea@umfst.ro
  • Departamentul de Studii Istorice și Culturale
    Director
    Prof. univ. dr. Giordano Altarozzi
    E-mail: giordano.altarozzi@umfst.ro
  • Departamentul de Sondare a Opiniei Publice
    Director
    Prof. univ. dr. Vasile Cernat
    E-mail: vasile.cernat@umfst.ro

Director
Prof. univ. dr. ing. abil. Iantovics Barna
E-mail: barna.iantovics@umfst.ro

Director
Prof. univ. dr. ing. Dorin Bică
E-mail: dorin.bica@umfst.ro

Director
Prof. univ. dr. ing. abil. Liviu Moldovan
E-mail: liviu.moldovan@umfst.ro

Director
Șef lucr. dr. Chiș Monica
E-mail: monica.copotoiu@umfst.ro

Șef laborator
Prof. univ. dr. Corneliu Tanase
E-mail: corneliu.tanase@umfst.ro

Coordonator
Prof. univ. dr. Simona Gurzu
E-mail: simona.gurzu@umfst.ro